Dla dorosłych

Driady w tańcu- publiczność Kicia Koci
Driady w tańcu- publiczność Kicia Koci

Baśnie   powstawały w taki sposób aby być nauką dla KAŻDEGO a wiele z nich adresowanych było przede wszystkim do DOROSŁYCH słuchaczy. Opowiadane przy ogniskach, w alkierzach, na ucztach zamkowych, kiedy dzieci dawno już spały.

Dziś  można je organizować  kawiarniach, w knajpach i tawernach. Zaprosić bajarza do swego ogrodu, domu, zainicjować spotkanie w przestrzeni muzealnej, czy w galerii. Sprawdzą się w przestrzeni teatralnej. Oto propozycje dla dorosłych odbiorców:

TEMATY SPOTKAŃ DLA DOROSŁYCH

– baśnie i opowieści Szkocji, Walii

– opowieści rubaszne i ucieszne

– Kiedy Dzieci Śpią – baśnie tylko dla dorosłych

– Ai no mono gatari – opowieści o miłości prosto z Japonii -propozycja na WALENTYNKI

Kobiety Same Dają Sobie Radę- baśnie o kobietach, dla kobiet lub mężczyzn, którzy nie boją się odkrywania kobiecości 🙂

A także baśnie z 1001 Nocy nacechowane gorącymi pragnieniami wprost z haremów.

Jeśli nie ma tu tematu, który Państwa interesuje – prosimy o kontakt. Może będziemy mogli go dla Państwa przygotować?

piwnica

WARSZTATY

Warsztaty emisji głosu – Dowiemy się czego unikać w jedzeniu by nie szkodzić strunom głosowym. Jak oddychać i wydobywać głos by go nie zmęczyć i zachować struny w dobrej kondycji, a także by opanować dowolnie dużą salę.  Kilka prostych technik, znanych motywów ale też parę sztuczek mniej rozpowszechnionych, które poznałam dzięki warsztatom u Olgi Szwajgier i takich, do których doszłam sama.
Zapraszam szczególnie nauczycieli, trenerów osobistych, bibliotekarzy prowadzących lekcje, muzealników ( szczególnie przewodników, dla których mówienie to codzienny chleb) i oczywiście opowiadaczy oraz uczniów, którzy chcą także kiedyś w przyszłości pracować głosem.

Baśnioreaktywacja –  warsztato- konwersatorim, na którym dowiemy się dlaczego baśnie wracają.  Będziemy dedukować, kombinować a także ćwiczyć kreatywność słowa i przedmiotu.

Opowiemy baśń, także stworzymy. Wszystko po to aby nie tylko dowiedzieć się ale i zrozumieć. – Warsztaty dla licealistów i osób dorosłych

OBUDŹ W SOBIE OPOWIADACZA

Warsztaty dostosowane do każdego wieku. Nauczymy się budzić wyobraźnię, panować nad ciałem i głosem, stworzymy własną opowieść za pomocą przedmiotu.