Dla dzieci

Przy słuchani baśni można poleżeć
Przy słuchani baśni można poleżeć

Baśnie można opowiadać wszędzie i każdemu. Uczą, bawią, wciągają w świat wyobraźni, mogą być wstępem do wspaniałych zabaw na festynach, urodzinach, koloniach, piknikach itp.

Dla szkół, przedszkoli i innych placówek pedagogicznych i wychowawczych proponujemy baśnie edukacyjne.

Z bajarzem można spotykać się także  w bibliotekach, zachęcając do poznawania różnych kultur i czytania,

Właściwie KAŻDA przestrzeń z opowieścią nabierze głębi i wartości.

TEMATY SPOTKAŃ DLA DZIECI:


Bajki ekologiczne to opowieści o wartości drzew, o ratowaniu ich przed ścinaniem, opowieść o sprytnym zającu a także zabawa autorska pokazująca jak ważne są drzewa do życia każdej żywej istoty. bajkom towarzyszą instrumenty.

Najpiękniejsze baśnie- propozycja na Tydzień Baśni w przedszkolach – Królewna Żabusia i mniej znane bajki  z towarzyszeniem bębna, kija deszczowego oraz dzwoneczków

Wesołe bajki – O Wildze, która chciała mieć złote piórka, o głupim Iwanie, co garnki na drzewach wieszał i inne zabawne opowieści.

-Baśnie japońskie – Piękne opowieści wprowadzające w  klimat kraju wiśni, z towarzyszeniem ektaru. Opowiadacz ma tradycyjny strój japoński- Yukatę  a dzieci poznają zwroty grzecznościowe – dzień dobry i do widzenia i uczą się piosenki po japońsku.


Baśnie Świąteczne – Opowieści wprowadzające w klimat Bożego Narodzenia.

Gwiazdka Chopina i inne baśnie muzyczne –  opowieść o tym jak powstała etiuda H-moll, w której pobrzmiewają nuty kolędy, o powstaniu fletu i innych instrumentów. –Bajki na Wielkanoc – O zajączku, kaczorku i koguciku i inne. Okraszone opowieścią o zwyczajach świątecznych.

 

Domek Baby Jagi – Na bazie opowieści o Wasylisie dzieci wędrują po czarodziejskim lesie a na koniec budują i malują domek Baby Jagi

Baśnie o bezpieczeństwie – Na podstawie tekstów znanych i mniej znanych autorów dzieci dowiadują się o tym jak obchodzić się z prądem, dlaczego nie można grać w piłkę w mieszkaniu, i czemu nie wskakujemy bezmyślnie i bez opieki do wody. Bajki uwrażliwiają dzieci i uczą uważności.

POZOSTAŁE TEMATY

– opowieści, baśnie i legendy o świętych

– baśnie afrykańskie,

– baśnie arabskie,

– baśnie indiańskie,

– Baśnie z Dalekich Wysp i Lądów

– baśnie i opowieści o zwierzętach

– Galeonem przez Morza i Oceany

Jeśli nie ma tu tematu, który Państwa interesuje – prosimy o kontakt. Może będziemy mogli go dla Państwa przygotować?

WARSZTATY TWORZENIA OPOWIEŚCI – Podczas warsztatów dzieci poznają zasady budowania opowiadania. Uczą się wymyślać akcję, tworzą własną opowieść. To bardzo kreatywne ćwiczenia, rozwijają wyobraźnię, pobudzają  logiczne myślenie i kreatywność


OBUDŹ W SOBIE OPOWIADACZA – warsztaty dla liceum i gimnazjum

czar-prawo

Warsztaty dostosowane do każdego wieku. Nauczymy się budzić wyobraźnię, panować nad ciałem i głosem, stworzymy własną opowieść za pomocą przedmiotu.